Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja 2022

30 maja jest ustawowo ustalonym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Święto ma na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz propagowanie działań na rzecz rozwoju opieki i wychowania dzieci pozbawionych opieki rodziców.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest dniem szczególnym, to hołd dla wszystkich tych, którzy podjęli się opieki zastępczej. To święto miłości, która jest przekazywana najbardziej potrzebującym – dzieciom pozbawionym naturalnej opieki rodziców. To uśmiechy na małych twarzach i wielkie osiągnięcia małych rączek. To ciężka praca wielu ludzi, którzy starają się, aby piecza zastępcza rozwijała się dla dobra wszystkich podopiecznych.

W celu stworzenia warunków najbardziej zbliżonych do rodzinnych tworzy się rodzinną pieczę zastępczą, której zadaniem jest przede wszystkim dawanie miłości i tworzenie domów dla tych, którzy tego potrzebują.

Dziękujemy rodzinom zastępczym zawodowym, rodzinom zastępczym niezawodowym
i spokrewnionym za Waszą ciężką i wspaniałą pracę. Dzięki Wam wiele dzieci dziś jest
w domach pełnych miłości, zrozumienia i akceptacji.

   W ramach tegorocznych obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego PCPR w Trzebnicy przygotowało kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze na terenie powiatu trzebnickiego pod hasłem „Zostań rodziną zastępczą – Podaruj miłość”. Zachęcamy do obejrzenia materiałów i do udziału w konkursach promujących rodzicielstwo zastępcze na terenie naszego powiatu.

   W szczególności zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i współpracy z nami wszystkie osoby, które chcą zostać rodziną zastępczą. W Centrum zostaną Państwu udzielone wszelkie niezbędne informacje dotyczące rodzinnej pieczy zastępczej, w szczególności jak można zostać rodziną zastępczą, jakie obowiązują wymagania formalne, procedury oraz jakie wsparcie jest udzielane rodzinom zastępczym.

Linki do wywiadów i spotu reklamowego

1. https://www.youtube.com/watch?v=TdLITwjh7LY

2. https://www.youtube.com/watch?v=2uyhR_xY6a8&t=1s

3. https://www.youtube.com/watch?v=gIDajeCCfjM

4. https://www.youtube.com/watch?v=PqraYMN7SJw

Powrót do listy aktualności

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Kościuszki 10 55-100 Trzebnica
 
tel. 71 387-05-96 tel. 71 387-06-70
 
Kontakt SMS dla Osób Niesłyszących:
509-499-809
 
pcpr@pcpr.trzebnica.pl
Link do platformy epuap
homechevron-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content