Tłumacz języka migowego

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja 2022

30 maja jest ustawowo ustalonym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Święto ma na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz propagowanie działań na rzecz rozwoju opieki i wychowania dzieci pozbawionych opieki rodziców.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest dniem szczególnym, to hołd dla wszystkich tych, którzy podjęli się opieki zastępczej. To święto miłości, która jest przekazywana najbardziej potrzebującym – dzieciom pozbawionym naturalnej opieki rodziców. To uśmiechy na małych twarzach i wielkie osiągnięcia małych rączek. To ciężka praca wielu ludzi, którzy starają się, aby piecza zastępcza rozwijała się dla dobra wszystkich podopiecznych.

W celu stworzenia warunków najbardziej zbliżonych do rodzinnych tworzy się rodzinną pieczę zastępczą, której zadaniem jest przede wszystkim dawanie miłości i tworzenie domów dla tych, którzy tego potrzebują.

Dziękujemy rodzinom zastępczym zawodowym, rodzinom zastępczym niezawodowym
i spokrewnionym za Waszą ciężką i wspaniałą pracę. Dzięki Wam wiele dzieci dziś jest
w domach pełnych miłości, zrozumienia i akceptacji.

   W ramach tegorocznych obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego PCPR w Trzebnicy przygotowało kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze na terenie powiatu trzebnickiego pod hasłem „Zostań rodziną zastępczą – Podaruj miłość”. Zachęcamy do obejrzenia materiałów i do udziału w konkursach promujących rodzicielstwo zastępcze na terenie naszego powiatu.

   W szczególności zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i współpracy z nami wszystkie osoby, które chcą zostać rodziną zastępczą. W Centrum zostaną Państwu udzielone wszelkie niezbędne informacje dotyczące rodzinnej pieczy zastępczej, w szczególności jak można zostać rodziną zastępczą, jakie obowiązują wymagania formalne, procedury oraz jakie wsparcie jest udzielane rodzinom zastępczym.

Linki do wywiadów i spotu reklamowego

1. https://www.youtube.com/watch?v=TdLITwjh7LY

2. https://www.youtube.com/watch?v=2uyhR_xY6a8&t=1s

3. https://www.youtube.com/watch?v=gIDajeCCfjM

4. https://www.youtube.com/watch?v=PqraYMN7SJw

Powrót do listy aktualności

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Kościuszki 10 55-100 Trzebnica
 
tel. 71 387-05-96 tel. 71 387-06-70
 
Kontakt SMS dla Osób Niesłyszących:
509-499-809
 
pcpr@pcpr.trzebnica.pl
Link do platformy epuap
homechevron-left linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content